czwartek, 3 maja 2012

RUNY i ich znaczenie - rozdział 1


Runy jako boski alfabet były według legend ofiarowane Odynowi, który za wiedzę o nich poniósł ofiarę i odbył swego rodzaju przemianę - metamorfozę. Ponieważ wszystko co zamierzam zawrzeć w tym artykule opiera się o moją dziesięcioletnią praktykę z tymi znakami nie będę tu tym samym przytaczał wywodów książkowych, które każdy w bardzo łatwy sposób odnajdzie w literaturze, czy Internecie. Tak jak napisałem wyżej warto jedynie przy wchodzeniu w tematykę związaną z runami uzmysłowić sobie, że otworzenie się na energię run zawsze zmienia człowieka, jeżeli ktoś chce używać tych świętych znaków w celach magicznych, takich jak przyciągniecie partnera, czy utorowanie sobie łatwej i przyjemnej życiowej drogi nie powinien w ogóle dotykać tych symboli. Runy są częścią wszechświata, niosą ze sobą bardzo głębokie wartości i przesłania. Jeżeli potraktujemy runy jako drogowskazy  na naszej drodze życiowej to zaczniemy sami kreować swoje szczęście, natomiast  pójście na łatwiznę jedynie nas omami i w dość znaczny sposób zablokuje karmiczną wędrówkę naszej duszy. Interpretując runy pamiętajmy, iż warto tylko skupić się na wyczuciu tych znaków, nie powinno się kierować gołymi regułkami książkowymi, które mogą zamknąć nasze intuicyjne postrzeganie, które jest nieodzowne w pracy z runami.
Alfabet runiczny składa się z 24 znaków, mowa jest oczywiście o FUTHARKU KLASYCZNYM, sprawą sporną jest Runa Wyrd, która została dodana do alfabetu i jej używanie nie jest konieczne. Runy dzielą się na ATTIR FREYAHAGALA i TYRA, nazwy te pochodzą od bóstw rządzącymi danym ATTIREM. Nazwa klasycznego alfabetu (starszego) brzmi FUTHARK i bierze swą nazwę od pierwszych sześciu run czyli FEHU, URAZDURIZASANSUZRAIDHOKENAZ. Warto też przy poznawaniu runicznej tematyki przemyśleć i zrozumieć czemu runy podzielono na trzy powiedzmy rozdziały  oraz zaznaczam, że nie da się dogłębnie zrozumieć tych znaków bez zapoznania się z bóstwami, ich znajomość da nam obraz pewnych archetypowych cech danej runy. Warto też zapoznać się z różnymi technikami ochronnymi przed medytowaniem z runami, pamiętajmy iż za tymi znakami stoją stare i bardzo niekiedy pierwotne pola energoinformacyjne, których podłączenie się do nas może być opłakane w skutkach. PAMIĘTAJMY NIE WOLNO RUN CZCIĆ, MIEĆ W PRACY Z NIMI ZŁYCH INTENCJI, NIE WOLNO ICH KREŚLIĆ KRWIĄ, ZAWSZE NALEŻY TE ZNAKI SZANOWAĆ ALE NIE WOLNO CAŁEGO ŻYCIA PODPORZĄDOKOWYWAĆ TYM ZNAKOM.
Runy oznaczają tajemnicę, szept dlatego przemyśl drogi czytelniku czy chcesz ponieść wysiłek poznania tej zagadki, gdy zaczniesz słyszeć szepty run już nigdy nie będziesz taki jak dotychczas.

AETTIR FREYA

1.      Runa FEHU – początek drogi, zapał, twórczość, bogactwo i dobrobyt (nie tylko materialne).
Zapaliło się nowe światło w Twoim życiu pamiętaj, że możesz teraz wyruszyć w podróż życia i zdobyć najwyższe szczyty. Energia tej runy obdarza Cię wielkim zapałem i błogosławieństwem. Jeżeli teraz odkryjesz swoje wewnętrzne bogactwo otrzymasz dobrobyt w świecie materialnym. Pamiętnej, że energia tworzenia może stać się energią zniszczenia, nie pozwól więc byś już na początku drogi wypalił się i stał się jak źdźbło uschłej trawy, które rozpadnie się w pył.

2.      Runa URUZ – zakorzenienie, pewność siebie, uzdrowienie. Upór w dążeniu do celu.
Teraz wytyczyłeś swoje cele, nadszedł czas realizacji marzeń. Niech Twój umysł nigdy nie osłabi wątpliwość, jesteś tu i teraz twardo więc stawiaj nogi na ziemi, w której zasiejesz ziarno swoich pomysłów. Pamiętaj jednak, że źle ukierunkowana pewność siebie może przeobrazić Cię w upartego i zacietrzewionego człowieka. Zawsze musisz wiedzieć, że jesteś częścią natury.


3.      Runa THURIZAS – wielka moc, destrukcyjna siła instynktów, nagła zmiana, odcięcie.
Jako część przyrody targać będą Tobą zwierzęce instynkty, obudziła się moc, której świadomość może kusić do zagarnięcia świata. Nie udowadniaj nikomu jak potężny jesteś. Doświadcz uciech i przyjemności, lecz naucz się zarządzać pragnieniami. Spokój i pewność wojownika ukrytego w Tobie sprawi, że wzbudzisz respekt. Kierując się władzą, dominacją i skupiając się tylko na tym co jest widoczne poniesiesz bardzo bolesną klęskę.


4.      Runa ANSUZ – inteligencja, humanistyczna natura, lekkość, przypływ weny twórczej, dar słowa  ale też podwójna natura, umiejętność manipulowania i fałszowania prawdy.
Panując nad niszczącymi cechami Twojej osobowości, otworzyć się możesz na głos wszechświata, którego odpowiedź odnajdziesz w sobie. Zacznij spoglądać daleko, przygotuj się do rzeczywistej realizacji siebie. Teraz los Ci pomoże, ale pamiętaj by zawsze być szczerym ze sobą. Dojrzysz drogę na skróty, prowadzącą do szybkiej chwały, pamiętaj że to może być zgubny wybór. Poprzez pojednanie i komunikację z samym sobą zjednasz w sobie wszystkie siły. Pamiętaj, że słowo i myśli mogą stać się trucizną duszy, której uzdrowienie niekiedy jest nie możliwe.


5.    Runa RAIDHO – ruch, intensywność w działaniu, podroż nawet ta najodleglejsza, zwycięstwo w sprawach urzędowych, niekiedy nadpobudliwość, nadmiar przygód w życiu, stagnacja.
Czas działania i wcielania pierwszych życiowych postanowień. Ta energia daje Ci zielone światło w każdej życiowej wyprawie. Czasami jednak wyruszając w podroż życia, możesz spalić za sobą mosty powrotne. Nie da się wyrzec siebie nagłą ucieczką, Twoje dziedzictwo i tak do Ciebie powróci. Posłuchaj rytmu swojego wnętrza, czasami trzeba wiedzieć kiedy się zatrzymać by dostroić się do rytmu wszechświata. Pamiętaj że za horyzontem zawsze kryje się nieznane.


6.  Runa KENAZ – otwarcie się, miłość, obudzenie się zdolności artystycznych, wytwarzanie i stwarzanie, czasami wewnętrzna śmierć
Jesteś otworzony na energie kosmosu, wszystko wsiąka w Ciebie, ubogacając Twoją duszę. W Twoich rękach uaktywniła się boska energia, która wyrażać się może przez miłość do drugiego człowieka lub w zdolnościach tworzenia rzeczy pięknych i dających Ci nieśmiertelność. Zacząłeś kolejny etap drogi, zdałeś sobie sprawę z wielkich bogactw w Tobie drzemiących. Wyrzekając się prawdziwej miłości, zamykając się na świat rozpocząć możesz proces umierania. Twoja energia może stać się wibracją starca.


7.    Runa GEBO – idealne połączenie, jedność, podniesienie wibracji, miłość ta na całe życie, jak i ta która może nas zniszczyć, hojność wszechświata.
Jesteś teraz zjednoczony z najwyższymi siłami, dostrzec możesz prawdę o sobie oraz o tym co możesz osiągnąć, mierz jednak siły na zamiary. Wymagając za dużo od siebie i od innych przeobrazić się możesz w kata. Daj z siebie tyle  ile możesz, nie możesz wytracić swoich energetycznych zasobów. Pamiętaj, że idealizm może spowodować Twoje oderwanie od rzeczywistości.


8.   Runa WUNJO – radość, satysfakcja, docenienie tego co się ma, samotność, nieszczerzy       przyjaciele, fałszywa radość jako ucieczka przed prawdą.
Radość to bardzo ważny składnik życia, nie wstydź się uśmiechu i okaż zadowolenie z tego co już osiągnąłeś. Ta runiczna energia nakłania Cię do radości z samego faktu istnienia. Jesteś teraz po dobrej stronie światła ale pamiętaj, że życie zawsze składa się dualizmu cech i doznań. Uciekanie w uciechy życia oddalić Cię może od prawdy, nie uda się Ci odwrócić głowy od mroku i smutku. Takim zachowaniem skazujesz siebie tylko na zaskoczenie Cię przez życiowy kryzys. Jeżeli zdradziłeś sam siebie spodziewać się możesz, że ludzie z Twojego otoczenia też Cię zdradzą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz